Tüm Haberler26-12-2017
İTÜ EHMB AKADEMİK HABERLERİ - YENİ ATAMALAR
Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Anabilim Dalı’nda açık bulunan 1 adet Profesör kadrosuna Doç.Dr. Mesut Kartal yükseltilerek atanmıştır.
Öğretim üyemizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
#

15-12-2017

Öğretim Üyelerimize 2017 Yılı IEEE Türkiye Bilim Ödülleri


Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyemiz Doç.Dr. Ertuğrul Başar, IEEE Türkiye Araştırma Teşvik Ödülü* almaya değer görülmüştür.

*IEEE Türkiye Araştırma Teşvik Ödülü, IEEE faaliyet alanlarında üstün nitelikli bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan, doktorasını son on yıl içinde tamamlamış, doktora sonrası araştırmalarının önemli bir bölümünü Türkiye’de yapmış ve Türkiye’de ikamet eden bilim insanlarına verilir.

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyemiz Yrd.Doç.Dr. Mehmet Nuri Akıncı, IEEE Türkiye IEEE Türkiye Doktora Tezi Ödülü** almaya değer görülmüştür.

**IEEE Türkiye Doktora Tezi Ödülü, doktorasını Türkiye’deki bir üniversitede IEEE faaliyet alanlarından birinde son iki yıl içerisinde tamamlamış ve üstün nitelikli doktora tezi ile gelecek vaat eden genç bilim insanlarına verilir.


Kaynaklar:
* İlgili IEEE Türkiye Ödülleri Duyurusu (12 Kasım 2017): “2017 Yılı IEEE Türkiye Bilim Ödülleri Açıklandı”
* İlgili IEEE Türkiye Haber Bülteni (12 Kasım 2017): “IEEE Türkiye Haber Bülteni”
* İlgili İTÜ Haberi Duyurusu: “Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Ertuğrul Başar’a IEEE Türkiye Araştırma Teşvik Ödülü”

Öğretim üyelerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
#

07-12-2017
İTÜ EHMB AKADEMİK HABERLERİ - YENİ ATAMALAR
Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Anabilim Dalı’nda açık bulunan 1 adet Doçent kadrosuna Doç.Dr. Ertuğrul Başar atanmıştır.
Öğretim üyemizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
#

21-11-2017

Öğretim Üyemize TÜBA-GEBİP Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü


Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyemiz Doç.Dr. Ertuğrul Başar,

TÜBA-GEBİP Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı:
" Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA)nin kuruluş amaçları doğrultusunda yürütülen Üstün Başarılı Genç Bilim İnsalarını Ödüllendirme Programı (TÜBA-GEBİP) kapsamında, üstün başarılı genç bilim insanlarını ödüllendirmek, araştırmalarında ve kendi araştırma gruplarını geliştirmede desteklemek ve ülkemizdeki genç bilim insanlarının Türkiye kaynaklı bilimsel çalışmalarını özendirmek amaçlanmıştır.
GEBİP kapsamında; üç yıl boyunca her yıl 20.000 TL destek verilecek. Ayrıca, GEBİP Ödülü sahibinin tez aşamasındaki doktora öğrencileri için yine her yıl 6.000 TL ek destek sağlanacak. "

Doç.Dr. Ertuğrul Başar EHMB Telsiz Haberleşme Araştırma Laboratuvarı Grubunda "İşbirlikli Uzaysal Modülasyon Sistemleri" adlı TÜBİTAK projesinde yürütücü olup, araştırma alanları arasında: "Telsiz İletişim, 4G / 5G Kablosuz Ağlar, Çok Girişli Çok Çıkışlı (MIMO) Sistemler, Uzay-Zaman Kodlaması, İşbirlikli İletişim, Kodlanmış Modülasyon Teknikleri, Telsiz İletişim için İşaret İşleme, Ortogonal Frekans Bölmeli Çoğullama (OFDM), Görünür Işık Haberleşmesi (VLC)" bulunmaktadır.
Kaynaklar:
* İlgili TÜBA 2017 Ödülleri Duyuru Haberi (21 Kasım 2017): “TÜBA 2017 Ödülleri” Açıklandı
* İlgili TÜBA 2017 Ödül Töreni Haberi ve Resimleri (12 Aralık 2017): “2017 “TÜBA Ödülleri” Sahiplerini Buldu”
* İlgili İTÜ Ödül Töreni Haberi ve Resimleri (13 Aralık 2017): "TÜBA GEBİP Ödülleri Sahiplerini Buldu"

Öğretim üyemizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
#

27-10-2017
İTÜ EHMB AKADEMİK HABERLERİ - YENİ ATAMALAR
Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Anabilim Dalı’nda açık bulunan 1 adet Profesör kadrosuna Doç.Dr. Mustafa Ergen yükseltilerek atanmıştır.
Öğretim üyemizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
#

19-10-2017

İTÜ ve EHMB ABET Değerlendirmesinden Geçti


ABET değerlendiricisi tarafından 15-17 Ekim tarihleri arasında EHMB'ye yapılan ziyaret sonrasında Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Lisans Programı ABET tarafından tam akredite edilmiştir.
İlk kez 2005 yılında ABET tarafından eşdeğerlik alan EHMB Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Lisans Programı, 2010 ABET değerlendirme sürecine Bölüm programlarında yeniden yapılanma nedeniyle katılmamış olup, 2017 yılı Ekim ayında tam akreditasyon almıştır.İlgili İTÜ haberi (18 Ekim 2017):

İşte akredite olan programlar
" İstanbul Teknik Üniversitesi'nin 25 lisans Programı ABET tarafından akredite edildi.
....
İTÜ'nün ABET akreditasyonları alan programları ise şunlar: Uçak, uzay, kimya, inşaat, bilgisayar, kontrol ve otomasyon, elektrik, çevre, gıda, jeoloji, geomatik, endüstri, işletme, imalat, makine, metalurji ve malzeme, meteoroloji, maden, gemi inşaatı ve gemi makinaları, petrol ve doğalgaz, gemi ve deniz teknolojisi, tekstil, cevher hazırlama, jeofizik, elektronik ve haberleşme mühendisliği'nden oluşuyor."

Kaynak: İTÜ ABET'te Yine Dünya Rekoru Kırdı (18 Ekim 2017)
#

13-09-2017

EHMB 1. Sınıf Oryantasyonu Yapıldı


İTÜ Elektrik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Birinci Sınıf oryantasyonu EEF İdris Yamantük Konferans Merkezi 1304 nolu salonda yapıldı.

Oryantasyon sırasında EHM Bölüm Başkanı Prof.Dr. İbrahim Akduman öğrencilere bölümü tanıtıp, İTÜ ve Bölümün olanakları, araştırma altyapısı hakkında bilgiler verdi.
Öğrenciler Staj, ERASMUS ve ÇAP olanakları gibi çeşitli konularda sorular sorarak bilgi aldılar.Tüm öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
#

31-07-2017

Öğretim Üyemize - URSI Genç Bilim İnsanı Ödülü (2017 URSI Young Scientists Award)


2017 URSI General Assembly and Scientific Symposium, 19-26 August 2017, Montreal, Canada.

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyemiz Yrd.Doç.Dr. Tuba Yılmaz Abdolsaheb “Mikrodalga Glikoz Sensörlerinin Geliştirilmesine Yönelik Karşılaştırmalı Çalışma” adlı bildiri ile Uluslararası Radyo Bilimleri Birliği (Union of Radio Science - URSI), K Komisyonu (K: Electromagnetics in Biology and Medicine) tarafından 2017 Genç Bilim İnsanı ödülünü almaya hak kazanmıştır. Radyo bilimine olan katkılarından dolayı genç araştırmacıları desteklemek amacıyla 35 yaş altındaki birinci yazarlara verilebilen Genç Bilim İnsanı ödülleri üç yılda bir düzenlenen URSI Genel Kurulu ve Bilimsel Kongresi’nde sahiplerini bulmaktadır.*
 • T. Yilmaz, T. Ozturk, S. Joof, "A Comparative Study for Development Of Microwave Glucose Sensors", 32nd International Union of Radio Science General Assembly & Scientific Symposium, 19-26 August 2017, Montreal, Canada. [program]
Öğretim üyemizin ödülü 19-26 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan, "URSI General Assembly and Scientific Symposium" adlı konferansta verilecektir.

*URSI Genç Bilim İnsanı Ödülü hakkında ek bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Öğretim üyemizi ve araştırmacılarımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz.
#

21-07-2017
İTÜ EHMB AKADEMİK HABERLERİ - YENİ ATAMALAR
Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Anabilim Dalı’nda açık bulunan 1 adet Yardımcı Doçent kadrosuna
Yrd.Doç.Dr. Mehmet Nuri Akıncı (20.07.2017) ataması yapılıp, göreve başlamıştır.
Öğretim üyemizi kutlar, akademik yaşamının üstün başarılarla devam etmesini dileriz.
#

08-07-2017
EHB 2017 Dereceler İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi 2016-2017 Mezuniyet Ödül Töreni - 07.07.2017

7 Temmuz 2017, Cuma Günü saat 1100-1200 arasında yapılan Elektrik-Elektronik Fakültesi Bölümleri Mezuniyet Ödül Töreninde, Fakülte ve Fakülte Bölümlerinde dereceye giren öğrencilerimize, Ord.Prof. Bedri Karafakioğlu Ödülleri (EEF Bölüm Birincilerine), EMO (Tüm EEF Bölüm 1., 2. ve 3.'lerine), İTÜ ETA Vakfı (EHB 1., 2. ve 3.'lerine), Sarkusyan (EHB ve ELK Bölüm Birincilerine), Netaş (EHB Birincisine), ETMD (Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği) (EHB, ELK, KON 1., 2. ve 3.'lerine) plaket ve ödüller vermişlerdir.

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılında Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü'nden

 1. Utku Emre Ali
 2. Ozan Alp Topal
 3. Ahmet Can Genel
ilk üç derece ile mezun olmuşlardır.

Dereceye esas bitirme ortalamasına göre,
EHMB'yi 1., 2. ve 3. dereceleriyle bitiren öğrencilerimiz aynı zamanda EEF 1., 2. ve 3.'sü olmuşlardır.
EHMB birincisi Utku Emre Ali İTÜ Geneli sıralamasında 1.'lik derecesine, Ozan Alp Topal 3.'lük derecesine ve Ahmet Can Genel de 4.'lük derecesine sahip olmuşlardır.
İTÜ/EEF/EHMB Birincimiz Utku Emre Ali, Fakülte Ödül töreninde ve İTÜ Stadyumundaki mezuniyet töreninde mezunlar adına birer konuşma yapmıştır.
Tüm Mezunlarımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Fakülte Ödül Töreni fotoğraflarını görmek için lütfen tıklayınız. flickr galeri  
İTÜ Stadyum Töreni Fotoğraflarını görmek için lütfen tıklayınız. flickr galeri  

Albümlerindeki resimlere tıklanıp orjinal çözünürlüklü resim dosyaları indirilebilir.

7 Temmuz 2017 - EEF 1304 Mezuniyet Töreni Resimlerinden


İlgili EEF Duyurusu ve Haberi
İlgili İTÜ 2015-2016 Lisans Mezuniyet Haberi
İTÜ 2017 Mezuniyet Facebook Galerisi
#

06-07-2017
XII. EMO Bitirme Tasarım Proje Yarışması Ödüllleri EMHB'nin
2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı EMO Bitirme Tasarım Projeleri yarışmasında Elektronik-Haberleşme-Biyomedikal Kategorisi'nde

• Birincilik ödülünü, EHMB öğrencimiz İbrahim Yıldırım'ın, Doç.Dr. Ertuğrul Başar danışmanlığında, hazırladığı “Dik Kanal Modülasyonu (Quadrature Channel Modulation)” adlı projesi ve
EHMB öğrencimiz Nihat Mert Çiçek'in, Yrd.Doç.Dr. Mustafa Altun danışmanlığında, hazırladığı “Hata Farkındalıklı 8 Bit Tersinir Mikroişlemci Gerçeklemesi” adlı projesi kazanmaya değer görüldüler.

• İkincilik ödülünü, EHMB öğrencilerimiz Alptekin Vardar ve Erdem Çil'in, Prof.Dr. Müştak Erhan Yalçın danışmanlığında, hazırladığı “Full Digital Implementation of A Chaotic Time-Delayed Sampled Data System” başlıklı projesiyle kazanmaya değer görüldüler.

• Üçüncülük ödülünü de, EHMB öğrencimiz Burak Acar’ın Doç.Dr. Sıddıka Berna Örs Yalçın danışmanlığında hazırladığı “Hafif Bir Kripto Algoritması Olan Boron‘Un FPGA Üzerinde Bir Mikroişlemci İle Beraber İlk Kez Gerçeklenmesi” başlıklı projesi ve EHMB Öğrencimiz Alperen Tunç'un Öğr.Gör.Dr. H. Bülent Yağcı danışmanlığında hazırladığı “2-6 Ghz Arası 5G Alıcı Modülleri İçin Düşük Gürültülü Kuvvetlendirici Tasarımı ve Gerçeklenmesi” başlıklı projeleri kazanmaya değer görüldüler.

Öğrencilerimizi ve Öğretim Üyelerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

EMO Haber adresi ayrıntıları..
İTÜ Anasayfa Haberi - Elektrik Elektronik Fakültemiz Ödülleri Topladı (02.08.2017)
#

25-05-2017

Öğrencimize En İyi Bildiri Ödülü - SİU 2017


25. Sinyal Isleme ve İletişim Uygulamaları Kurultayı (SIU-2017), 2017, 15-18 Mayıs, Antalya, Türkiye
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlimiz ve Telekomünikasyon Müh. Yüksek Lisans Öğrencimiz Araş.Gör. Zehra Yiğit SİU-2017 Konferansında, Doç.Dr. Ertuğrul Başar danışmanlığında yaptığı
 • Zehra Yiğit, Ertuğrul Başar, "Geniş Ölçekli MIMO Sistemler için Dik Uzaysal Modülasyon", 25. Sinyal Isleme ve İletişim Uygulamaları Kurultayı (SIU-2017), 2017, 15-18 Mayıs, Antalya, Türkiye. [pdf]
adlı bildirisiyle, ComSoc alanında En İyi Öğrenci Bildirisi Ödülü almaya değer görülmüştür.

Ödül Sertifikası - Lightbox

Öğrenci ve öğretim üyemizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
#

15-05-2017
İTÜ EHMB AKADEMİK HABERLERİ - YENİ ATAMALAR
Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Anabilim Dalı’nda açık bulunan 1 adet Profesör kadrosuna Prof.Dr. Cafer Özkul atanmıştır. Öğretim üyemizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
#

09-05-2017

İTÜ EHMB AKADEMİK HABERLER - ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ATAMALARI

göreve başlamışlardır (09.05.2017). Öğretim elemanlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

#

27-04-2017
İTÜ EHMB AKADEMİK HABERLERİ - YENİ ATAMALAR
Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Anabilim Dalı’nda açık bulunan 1 adet Doçent kadrosuna Doç. Dr. Mehmet Çayören atanmıştır. Öğretim üyemizi kutlar, akademik yaşamlarının üstün başarılarla devam etmesini dileriz.
#

27-03-2017

Öğrencimiz ve Öğretim Üyemiz NI-Engineering Impact Ödülü Finalisti


 • Gunes Karabulut Kurt, Selahattin Gokceli, "Using NI Software Defined Radio Solutions as a Testbed of 5G Waveform Research", 2017 NI Engineering Impact Awards Finalist on RF and Mobile Communications Category, May-2017, [ni.com/casestudy] .
NI Engineering Impact Awards
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Öğretim Üyemiz Doç.Dr. Güneş Karabulut Kurt ve Telekomünikasyon Mühendisliği Lisansüstü öğrencimiz Selahattin Gökçeli, NI yazılım ve donanımı ile yaptıkları araştırmalarla tüm dünyadan katılan 130 aday arasında "2017 NI Engineering Impact Awards", RF ve Mobil İletişim ( RF and Mobile Communications ) alanında finalistler arasında olmaya değer görülmüşlerdir.

Finale kalan "Using NI Software Defined Radio Solutions as a Testbed of 5G Waveform Research" adlı proje çalışması teknik panel hakemleri tarafından RF and Mobile Communications kategorisinde en iyi başvurulardan biri olarak değerlendirilmiştir.

Yılın büyük ödülü sahibi ve ilgili kategorilerde birincilik ödülü kazanacak çalışmalar, 23 Mayıs 2017 günü yapılacak Texas Austin'de yapılacak ödül töreninde ve NIWeek Konferansında açıklanacaktır. NI Engineering Impact Awards Finalisti olmaya değer görülen araştırma ekibimiz, NI Week Mühendislik Konfernasında $1,395 USD değerinde NIWeek 2017 Full Conference Pass almaya da hak kazanmışlardır. Finalist olmaya değer görülen çalışmalar yine NI WEEK showcase kapsamında sergilenecek ve ni.com sitesinde yılın mühendislik çalışmaları arasında tanıtılacaktır.

Öğretim üyemiz ve lisansüstü öğrencimiz yaptıkları çalışma ile NI yazılım tabanlı radyo platformunu kullanarak 5G dalgabiçimi araştırma çalışması yapmışlardır. Bu çalışmada, USRP-2921 SDR düğümleri, bir PXI-6683H timing modül ve bir PXIe-5644R transceiver modül donanımı kullanılmıştır. LabVIEW, Modulation Toolkit, Spectral Measurements Toolkit yazılımları kullanılmıştır. Kurulan testbed platformu gerçekleme sonuçlarına göre Universal Filtered MultiCarrier (UFMC)'in klasik OFDM (Orthogonal frequency-division multiplexing) dalga biçimlerine kıyasla daha iyi bir başarıma sahip oldoğu ve bu nedenle 5G için kullanılabilir uygun bir teknik olduğu gösterilmiştir.

Bu çalışmada İTÜ Telsiz Haberleşme Araştırma Laboratuvarı (THAL) tarafından yürütülen projeler ile temin edilmiş olan aşağıda listelenen ve resimleri de görülebilecek olan, National Instruments donanım ve yazılımları kullanılmıştır:
  PXI  TestBed  USRP OFDM-UFMC
Finale kalan ekibmizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
Engineering Impact Awards - About
www.ni.com/impactawards/ NI (National Instruments) Mühendislik Etki Ödülleri teknik uygulama yarışması olup, NI yazılımı ve donanımı temelinde geliştirilmiş en yenilikçi projelerin bir vitrinidir.

The NI Engineering Impact Awards is an annual technical paper contest for which engineers, scientists, and researchers from around the globe submit papers featuring their most impactful and technically challenging applications created with NI software and hardware. The contest culminates in a truly awe-inspiring event during NIWeek that showcases the year’s top applications and honors the brilliant minds that created them.

Kaynak: National Instruments - Case Study Page
İTÜ Anasayfa Haberi - Engineering Impact Yarışmasında Finaldeyiz #
15-03-2017
İTÜ EHMB YENİ ATAMALAR
Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Anabilim Dalı’nda açık bulunan 1 adet Profesör kadrosuna Doç. Dr. Cevdet Işık yükseltilerek atanmıştır. Öğretim üyemizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
#
23-02-2017
İTÜNOVA-TTO:: Akademisyen Röportajları 8: Doç. Dr. Güneş Karabulut Kurt
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Öğretim Üyemiz Doç.Dr. Güneş Karabulut Kurt, İTÜNOVA-TTO Akademisyen Röportajları-8 ile İTÜ anasayfa'da İTÜNOVA-TTO Turkcell ile yaptıkları, "Mobil Hücresel Ağlarda Güvenlik Sistemi Tasarımı ve Geliştirilmesi" projesini anlattı.
İlgili İTÜ haberi için lütfen buraya tıklayınız.
İlgili İTÜNOVA haberi için lütfen buraya tıklayınız.
İlgili İTÜNOVA röportaj videosu youtube adresi için lütfen buraya tıklayınız.


#
08-02-2017

Öğretim Üyemizin Marie Skłodowska Curie Bireysel Araştırma Desteği Bursu

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyemiz Yrd.Doç.Dr. Tuba Yılmaz Abdolsaheb "Microwave Diagnosis of Breast Cancer with Open Ended Contact Probe (MIDxPRO)" adlı projesi ile (Prof.Dr. İbrahim Akduman ve Prof.Dr. Tayfun Akgül süpervizörlüğünde), Avrupa Birliği Horizon 2020 Marie Skłodowska Curie Bireysel Araştırma Bursları (Individual Fellowships-IF) 2016 çağrısı kapsamında desteklenmeye değer görülmüştür.

MIDxPRO ("ilgili duyuru metini")
İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.Tuba Yılmaz Abdolsaheb "Microwave Diagnosis of Breast Cancer with Open Ended Contact Probe" isimli projesi ile Avrupa Birliği Horizon 2020 Marie Skłodowska Curie Bireysel Araştırma Bursları (IndividualFellowships-IF) 2016 çağrısı kapsamında desteklenmeye uygun görülmüştür. Süpervizörlüğü Prof.Dr. İbrahim Akduman ve Prof.Dr. Tayfun Akgül tarafından gerçekleştirilecek olan 2 yıl süreli projenin toplam bütçesi 157.845 Euro olup proje kapsamında meme kanserinin açık uçlu problar ile belirlenmesi hedeflenmektedir.İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi’nden Araştırma Görevlisi Dr.Alper Gürarslan'ın "Developing Stretchable Conductive Fibers and their Implementations in Wearable Electronics (WEARONICS)" adlı projesi de Elektronik ve Haberleşme Bölümü Öğretim Üyemiz Doç.Dr. Güneş Karabulut Kurt'un süpervizörlüğünde desteklenmeye değer görülmüştür.


WEARONICS ("ilgili duyuru metini")
"İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi’nden Araştırma Görevlisi Dr.Alper Gürarslan'ın "Developing Stretchable Conductive Fibers and their Implementations in Wearable Electronics" isimli araştırma önerisi Avrupa Birliği Horizon 2020 Marie Skłodowska Curie Bireysel Araştırma Bursları (Individual Fellowships-IF) 2016 çağrısı kapsamında ilk yüzde üçlük dilimde yer alarak desteklenmeye uygun görülmüştür. Dr. Gürarslan projenin ilk aşamasında tekstil, polimer, nano-malzemeler, ve mikro-mekanik bilimlerini harmanlayarak iletken ve uzayabilir bir lif geliştirmeyi hedeflemektedir. Geliştirilecek olan lif, İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr.Güneş Karabulut Kurt'un süpervizörlüğünde Kablosuz İletişim Sistemleri ile donatılıp Yaygın Bilişim bileşenlerinde kullanılacaktır. Bu bileşenleri engellilerin hayatını kolaylaştıracak ürünlere dönüştürebilmek için araştırmacı Engelliler İçin Tekstil Tasarım Merkezi'nde Prof. Dr. Nevin Çiğdem Gürsoy'dan 3 ay sürecek bir eğitim alacaktır. Toplam bütçesi 157.845 Euro olan 2 yıllık projenin son 6 ayında araştırmacı İtalya’daki ComfTech ve Almanya'daki Antelope şirketleri ile işbirliği yaparak, giyilebilir elektronik ürünler geliştirmeyi amaçlamaktadır.


Öğretim Üyelerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

İlgili Bağlantılar

#

09-12-2016

Bölüm Öğrenci ve Öğretim Üyelerimize IEEE CAMA 2016 Ödülleri


2016 IEEE International Conference on Antenna Measurements & Applications Focus on Antenna Systems October 23-27, 2016, Syracuse (NY), USA
Elektrik Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü, Araştırma Görevlilerimiz Agah Oktay Ertay, Cafer Uyanık, Telekomünikasyon Müh. Yüksek Lisans Öğrencimiz Semih Doğu ve Öğretim Üyemiz Prof.Dr. İbrahim Akduman ile Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Hülya Şahintürk, 23-27 Ekim 2016 tarihleri arasında Syracuse (NY) / ABD’de düzenlenen Uluslararası IEEE Anten Ölçümleri ve Uygulamaları Konferansında,
A Coplanar Vivaldi Antenna Design with Improved Frequency Response for Microwave Breast Imaging [PDF]
adlı ortak çalışmaları ile, "Ulrich L. Rohde Innovative Conference Paper Award" ödülünü almaya değer görülmüşlerdir.

"Ödüle değer görülen çalışmada, öğrenci ve öğretim elemanlarımız tarafından, mikrodalga meme görüntüleme uygulamaları için frekans yanıtı iyileştirilmiş düzlemsel yönlendirici eklenmiş, eş düzlemsel Vivaldi anten tasarımı yapılmıştır. Yönlülük ve empedans band genişliğini iyileştirmek için üç aşamalı bir tasarım prosedürü amaçlanmıştır. Tasarlanan ve üretilen antenin ölçümleri yapılmış olup kesirsel band genişliği %138'dir. Anten boyutları 64x70x1.6 mm3 boyutlarındadır."

Ödül Sertifikaları - Lightbox

Öğrenci ve öğretim elemanlarımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz. .. İTÜ Haberi ayrıntıları..
#

05-09-2016
İTÜ Haberleri - 11. EMO Bitirme Tasarım Proje Yarışması Ödüllleri EMHB'nin
2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı EMO Bitirme Tasarım Projeleri yarışmasında Elektronik-Haberleşme-Biyomedikal Kategorisi'nde

• Birincilik ödülünü, “Ultra Yüksek Frekans Band Kablosuz Enerji Hasatlayıcı” projesini Dr. Hasan Bülent Yağcı danışmanlığında hazırlayan Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü öğrencimiz Adnan Kurtuluş kazandı.

• Üçüncülük ödülünü de, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü öğrencimiz Neşat Dereli’nin Prof. Dr. Müştak Erhan Yalçın danışmanlığında hazırladığı “Gömülü Sistemlerde Biyoparametrik Gözetleme” (Bioparameter Monitoring On Embedded Systems) başlıklı projesiyle kazandı.

Öğrencilerimizi ve Öğretim Üyelerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. ..İTÜ Haberi ayrıntıları..
#
24-08-2016
İTÜ Haberleri - Proje Mezunumuza İTÜ ARI Teknokent Ödülü
İTÜ ARI Teknokent’in düzenlediği Girişimci ve Yenilikçi Bitirme Tasarım Projesi (BTP-2016) Yarışması’nda ödüle değer görülen çalışmalar belli oldu.

• Üçüncülük ödülünü, Prof. Dr. İbrahim Akduman ve Doç. Dr. Behçet Uğur Töreyin’in akademik danışmanlığında; EHMB öğrencimiz Kaan Aykut Kabakçı"Mikroskopik Floresan Görüntülerde Hücre Bölütleme Ve Sinyal Saptama Yöntemlerinin Geliştirilmesi" başlıklı projesiyle kazandı. Üçüncülük için toplam 5000 TL nakit ödül verilmiştir.

“Mikroskopik Floresan Görüntülerde Hücre Bölütleme Ve Sinyal Saptama Yöntemlerinin Geliştirilmesi” projesinde ise patoloji alanında son yıllarda gelişen floresan görüntüleme yöntemlerine katkı sağlanması temel amaç olarak karşımıza çıkıyor. Bu amaç doğrultusunda başlanılan çalışmada, hücre çekirdeklerinin bölütlenmesi için kullanılan yaygın görüntü işleme yöntemlerinden farklı olarak, “su bölümü çizgisi” (watershed) yöntemi kullanıldı. Yeni yöntem 49 adet gerçek hastadan alınmış görüntüde denenmiş ve diğer yöntemlerden daha başarılı sonuçlar elde edildiği görüldü. Bu yöntemin getirdiği en büyük yenilik, daha kesin ve daha hızlı teşhis koyabilmeyi mümkün hâle getirmesidir. Proje, Prof. Dr. İbrahim Akduman ve Doç. Dr. Behçet Uğur Töreyin’in akademik danışmanlığında; Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’müzden Kaan Aykut Kabakçı tarafından hazırlandı.

Öğrencimizi ve Öğretim Üyelerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. .. İTÜ Haberi ayrıntıları..
#
14-07-2016
EHB 2016 Dereceler İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi 2015-2016 Mezuniyet Ödül Töreni - 14.07.2016

14 Temmuz 2016, Perşembe Günü saat 1300-1400 arasında yapılan Elektrik-Elektronik Fakültesi Bölümleri Mezuniyet Ödül Töreninde, Fakülte ve Fakülte Bölümlerinde dereceye giren öğrencilerimize, Ord.Prof. Bedri Karafakioğlu Ödülleri (EEF Bölüm Birincilerine), EMO (Tüm EEF Bölüm 1.2.3.'lerine), İTÜ Vakfı (Tüm EEF Bölümleri Birincilerine), İTÜ ETA Vakfı (EHB 1.2.3.'lerine), Sarkusyan (EHB ve ELK Bölüm Birincilerine), Netaş (EEF 1.2.3.'lerine) plaket ve ödüller vermişlerdir.

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü'nden

 1. Emre Gencer
 2. Ferruh İlhan
 3. Burhaneddin Yaman
ilk üç derece ile mezun olmuşlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Fakülte Ödül Töreni fotoğraflarını görmek için lütfen tıklayınız. flickr galeri  
İTÜ Stadyum Töreni Fotoğraflarını görmek için lütfen tıklayınız. flickr galeri  

Albümlerindeki resimlere tıklanıp orjinal çözünürlüklü resim dosyaları indirilebilir.

14 Temmuz 2016 - EEF 1304 Mezuniyet Töreni Resimlerinden


İlgili EEF Duyurusu ve Haberi
İlgili İTÜ 2015-2016 Lisans Mezuniyet Haberi | İTÜ Facebook Galerisi
#

26-05-2016

Hadis Morkoç Elektro-Optik Donanımlar Laboratuvarı Açılışı


İTÜ Elektrik Fakültesi 1969 mezunu, Prof.Dr. Hadis Morkoç # adına, EEF yeni laboratuvar binası 8300 koridorunda Elektro-Optik Donanımlar Laboratuvarı açılışı 18 Mayıs 2016 günü yapıldı.

Açılışa katılan İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü 1991 Mezunu, Virginia Commonwealth University - Electrical and Computer Engineering Department Chair (Bölüm Başkanı) Prof.Dr. Erdem Topsal ve EHMB Başkanı Prof.Dr. İbrahim Akduman İTÜ EHMB-VCU ECE ortak doktora programı başlama sürecinin tamamlanmasına kısa bir süre kaldığı açıklamasını yaptılar.
itu-tanitim-2016-1  itu-tanitim-2016-5  itu-tanitim-2016-2 

EDL Hakkında

Elektro-Optik Donanımlar Laboratuvarı (EDL) bünyesinde gerçekleştirilen araştırmalar, Fotonik teknolojilerinin biyomedikal uygulamalarına odaklanmaktadır. Laboratuvar kapsamında Konfokal Mikroendoskopi ve Optik Koherans Tomografi konularında projeler (TÜBİTAK ve BAP) hali hazırda yürütülmektedir. EDL’de, optik görüntüleme teknolojilerinin yanı sıra MEMS güvenilirlik alanında çalışmalar yürütülmekte, bu bağlamda lazer taramalı mikroskop yapılarında kullanılan mikrocihazların yorulma testlerinden elde edilen verilerden matematik modelleme yolu ile bu cihazların güvenilirliği konusunda tespitler yapılabilmektedir.
EDL kapsamında araştırmalarını sürdürmektedir.


Öğretim Üyemizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

İTÜ Haber ayrıntıları için buraya tıklayınız.
EEF facebook fotoğraf galerisi lütfen buraya tıklayınız.
#

18-05-2016

Öğretim Üyemize En iyi Bildiri Ödülü (ICC 2016)

EHM Bölümü Öğretim Üyemiz Yrd.Doç.Dr. Ertuğrul Başar'ın ortak yazarları arasında bulunduğu,
 • Ertuğrul Başar, Erdal Panayırcı, Murat Uysal, Harald Haas, "Generalized LED Index Modulation Optical OFDM for MIMO Visible Light Communications Systems", IEEE International Conference on Communications (ICC), 2016, May. [pdf]
adlı çalışma en iyi bildiri (Best Paper Award) ödülünü almaya değer görülmüştür.
Bu ödül Haberleşme konulu önde gelen konferanslardan olan IEEE International Conference on Communication (ICC 2016, ONS - Optical Networks and Systems Symposium) sempozyumu kapsamında değerlendirilecek özel bir kurul tarafından seçilerek verilmiştir.

Bu çalışma Öğretim Üyemiz Yrd.Doç.Dr. Ertuğrul Başar'ın araştırmacıları arasında olduğu, "TÜBİTAK 2515 (ICT COST Action IC1101 OPTICWISE) 113E307 MIMO-OFDM Based Visible Light Communications (2013-2016)" adlı proje kapsamında da desteklenmiştir.

Öğretim Üyemizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

İTÜ Haber ayrıntıları için buraya
#

21-02-2016

İTÜ Tanıtım Günleri 2016

ITU Tanıtım 2016 İTÜ tarafından düzenlenen ‘Geleneksel Tanıtım Günleri’ bu yıl 17-20 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirildi.
Tanıtım etkinliğine EHMB öğretim üyeleri ve yardımcıları katılarak üniversite adayları olacak olan lise öğrencilerine İTÜ ve Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği konularında bilgiler verdiler.

itu-tanitim-2016-1  itu-tanitim-2016-5  itu-tanitim-2016-2  itu-tanitim-2016-4
Etkinlik 20 Şubat 2016 günü sona erdi. İTÜ Haber ayrıntıları için buraya , etkinlik facebook fotoğraf albümünü görmek için lütfen buraya tıklayınız.
#


22-01-2016

Öğretim Üyelerimizin TÜBİTAK 1001 Proje Başarıları

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerimizin araştırma projeleri TÜBİTAK "BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK ARAŞTIRMA PROJELERİNİ DESTEKLEME PROGRAMI 1001" kapsamında desteklenmeye değer bulunmuştur.

2015 YILI 2. DÖNEMİNDE TÜBİTAK TARAFINDAN DESTEKLENMESİNE KARAR VERİLEN
- EHMB Öğretim Üyeleri Yürütücülüğündeki Projeler

 • Yürütücü: Yrd.Doç.Dr. Mustafa Berke Yelten
  Proje No/Adı: (TÜBİTAK 1001 - EEEAG 215E080) Uzay Araştırmaları İçin Analog Ve Radyo Frekansı Metal-Oksit-Yarıiletken-Alan-Etkili-Transistör (Mosfet) Modellemesi Ve Tümleşik Devre Tasarımı
  Proje Süresi: 30 ay
 • Yürütücü: Yrd.Doç.Dr. Tufan Coşkun Karalar
  Proje No/Adı: (TÜBİTAK 1001 - EEEAG 215E082 )

Öğretim üyelerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Duyuru linki [pdf]
#

11-01-2016
İTÜ AKADEMİK HABERLERİ - YENİ ATAMALAR
Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Anabilim Dalı’nda açık bulunan 1 adet Doçent kadrosuna Doç. Dr. Metin Yazgı atanmıştır. Öğretim üyemizi kutlar, akademik yaşamlarının üstün başarılarla devam etmesini dileriz. ..haber ayrıntıları..
#

07-01-2016
İTÜ AKADEMİK HABERLERİ - YENİ ATAMALAR
Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Anabilim Dalı’nda açık bulunan 1 adet Yardımcı Doçent kadrosuna
Yrd.Doç.Dr. İsmail Çevik (07.01.2016) ataması yapılıp, göreve başlamıştır.
Öğretim üyemizi kutlar, akademik yaşamının üstün başarılarla devam etmesini dileriz.
#

17-11-2015
İTÜ AKADEMİK HABERLERİ - YENİ ATAMALAR
Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Anabilim Dalı’nda açık bulunan 1 adet Yardımcı Doçent kadrosuna
Yrd.Doç.Dr. Tuba Yilmaz Abdolsaheb (17.11.2015) ataması yapılıp, göreve başlamıştır.
Öğretim üyemizi kutlar, akademik yaşamlarının üstün başarılarla devam etmesini dileriz.
#

02-11-2015
İTÜ EHMB AKADEMİK HABERLER - ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ATAMALARI
13.08.2015 tarihli ilana göre alınan Araştırma Görevlisi Asil Koç (02.11.2015), ile ÖYP Araştırma görevlileri Sema Coşğun, Ali Özkahraman, İbrahim Aydın ve Hacer Kuduz ve göreve başlamışlardır. Kendilerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Asil resim  Sema resim  Ali resim  İbrahim resim  Hacer resim 
#

20-10-2015
İTÜ AKADEMİK HABERLERİ - YENİ ATAMALAR
Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Anabilim Dalı’nda açık bulunan 1 adet Doçent kadrosuna Doç.Dr. Özgür Özdemir atanmıştır. Öğretim üyemizi kutlar, akademik yaşamlarının üstün başarılarla devam etmesini dileriz. ..haber ayrıntıları..
#
25-08-2015

Öğretim Üyemizin Horizon 2020 Proje Başarısı

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyemiz Yrd.Doç.Dr. Mustafa Altun’un
"Synthesis and Performance Optimization of a Switching Nano-crossbar Computer-(NANOxCOMP)" adlı projesi,
Avrupa Birliği Horizon 2020 Marie Skłodowska Curie Araştırma Programları ve Bursları Araştırma ve Yenilikçilik Değişim Programı (Research and Innovation Staff Exchange Scheme-RISE) 2015 çağrısı kapsamında desteklenmeye değer görüldü.
Öğretim Üyemizin projesinin toplam bütçesi 725.500 EURO, İTÜ bütçesi 270.000 EURO’dur.
Proje "İTÜ Nanoelektronik ve Hesaplama Grubu/Laboratuvarı" tarafından yürütülecektir.

Öğretim üyemizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Proje Adı:

Synthesis and Performance Optimization of a Switching Nano-crossbar Computer-(NANOxCOMP)

Proje Amacı

Söz konusu projenin temel amacı, anahtarlamalı nano dizinler için eksiksiz bir sentez ve optimizasyon metodolojisi geliştirmektir. Önerilen metodoloji ile aritmetik ve bellek elemanları, alan, güç, tüketimi, gecikme ve güvenilirlik performans parametreleri gözetilerek gerçeklenecektir. Aritmetik ve bellek elemanları kullanılarak nano dizin tabanlı bir sonlu durum makinası, yeni bir nano bilgisayar mimarisi tasarlanacaktır. Önerilen metodoloji aralarında nanotel ve nanotüp ızgara dizinler, manyetik nano anahtarlamalı devreler ve memristör dizinlerinin de olduğu bir çok yeni ve gelişen teknolojiye uygulanabilmektedir. Önerilen proje, nanoteknolojiler ile hesaplama ve nanobilgisayarlar konularına önemli katkı yapacaktır.

İlgili Bağlantılar

#
10-08-2015
İTÜ Haberleri - EMO Proje Yarışması’nda Tüm Ödüller İTÜ'nün
2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı EMO proje yarışmasında Elektronik-Haberleşme-Biyomedikal Kategorisi'nde Dr. H. Bülent Yağcı danışmanlığında katılan EHMB öğrencilerimiz derece ile ödüller kazanmışlardır.
 1. Eşref Türkmen - Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği - Proje: X-Band Gerilim Kontrollü Osilatör
 2. Mehmet Deniz Aksulu - Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği - Proje: Design And Realization of a Radio Telescope For Observing The 21 Cm Emissions From The Milky Way
 3. Hasan Onur Çakar - Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği - Proje: 3-5 GHz Yüksek Doğrusallıklı, Pozitif Kazanç Eğimli, Düşük Gürültülü Kuvvetlendirici Tasarımı ve Gerçeklenmesi
Öğrencilerimizi ve Öğretim Üyelerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. ..haber ayrıntıları..
#
08-07-2015
IMS 2015 İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi 2014-2015 Mezuniyet Ödül Töreni - 08.07.2015

8 Temmuz Çarşamba Günü saat 1300-1400 arasında yapılan Elektrik-Elektronik Fakültesi Bölümleri Mezuniyet Ödül Töreninde, Fakülte ve Fakülte Bölümlerinde dereceye giren öğrencilerimize, Ord.Prof. Bedri Karafakioğlu Ödülleri (EEF Bölüm Birincilerine), EMO (Tüm EEF Bölüm 1.2.3.'lerine), İTÜ Vakfı (Tüm EEF Bölümleri Birincilerine), İTÜ ETA Vakfı (EHB 1.2.3.'lerine), Arçelik (Tüm EEF Bölümlerinin 1.2.3.'lerine) , Sarkusyan (EHB ve ELK Bölüm Birincilerine), Netaş (EEF 1.2.3.'lerine) plaket ve ödüller vermişlerdir.

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü'nden

 1. Arda Uran
 2. Asil Koç
 3. Mert Esgi
ilk üç derece ile mezun olmuşlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Tüm Fotoğrafları görmek için lütfen tıklayınız.   

Albümdeki resimlere tıklanıp orjinal çözünürlüklü resim dosyaları indirilebilir.

8 Temmuz 2015 - EEF 1304 Mezuniyet Töreni Resimlerinden

#

05-06-2015

Öğrencilerimize IMS 2015 SDC (Students Design Competition) Yarışmasında Ödüller


IMS 2015 IEEE MTT-S IMS 2015 Öğrenci Tasarım Yarışması Sonuçları

Elektrik Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü, RF Elektronik Laboratuvarında çalışmalarını sürdüren öğrencilerimiz, 17-22 Mayıs 2015 tarihleri arasında Phoenix / ABD’de düzenlenen Uluslararası Mikrodalga Sempozyumu (IMS2015-International Microwave Symposium) Öğrenci Tasarım Yarışmalarında (Student Design Competition) elektronik devre tasarımlarını sunmuş ve jürinin gerçekleştirdiği ölçümler sonucunda başarılı sonuçlar elde edilmiştir. kaynak-PDF, rflab-link

Ekip Lideri:
 • Araş.Gör. Yük.Müh. Osman Ceylan,
Öğrenciler:
 • H. Onur Çakar,
 • Alican Çağlar,
 • H. Bahadır Tuğrel,
 • Kaan Kula,
 • Oğuz Kışlal,
 • Eşref Türkmen,
 • Ahmet Önal,

Dünyanın birçok üniversitesinden katılımcılarla yarışan öğrencilerimiz, Ülkemizi ve İstanbul Teknik Üniversitesini başarı ile temsil etmişlerdir. Rektörlüğümüz tarafından desteklenen bu çalışmada öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dilerim.
Saygılarımla,
Dr. H. Bülent Yağcı
Elektrik Elektronik Fakültesi / RF Elektronik Laboratuvarı

Öğrencilerimizin IMS-2015 Yarışması ve Ödül Sertifikaları Resimleri - Lightbox

#

25-05-2015
İTÜ AKADEMİK HABERLERİ - YENİ ATAMALAR
Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Anabilim Dalı’nda açık bulunan 1 adet Profesör kadrosuna Doç. Dr. Neslihan Serap Şengör yükseltilerek atanmıştır. Öğretim üyemizi kutlar, akademik yaşamlarının üstün başarılarla devam etmesini dileriz. ..haber ayrıntıları..
#

08-05-2015

İTÜ EHMB TELEKOMÜNİKASYON MÜHENDİSLİĞİ LİSANS PROGRAMI EŞDEĞERLİĞİ YÖK KARARI

18.03.2015 tarihli YÖK Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında,
Üniversitelerarası Kurul'un da görüşü dikkate alınarak,

İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü
Telekomünikasyon Mühendisliği Lisans Programı'nda görülen öğreniminin,
 • Elektronik Mühendisliği,
 • Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
Programlarına eşdeğer olduğuna karar verilmiştir.

Karar PDF belgesini okumak için
lütfen buraya tıklayınız (08/05/2015)
#


10-03-2015
İTÜ AKADEMİK HABERLERİ - YENİ ATAMALAR
Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Anabilim Dalı’nda açık bulunan 1 adet Doçent kadrosuna Doç. Dr. İlker Bayram atanmıştır. Öğretim üyemizi kutlar, akademik yaşamlarının üstün başarılarla devam etmesini dileriz. ..haber ayrıntıları..
#15-01-2015
İTÜ AKADEMİK HABERLERİ - YENİ ATAMALAR
Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Anabilim Dalı’nda açık bulunan 1 adet Profesör kadrosuna Doç. Dr. Funda Akleman Yapar yükseltilerek atanmıştır. Öğretim üyemizi kutlar, akademik yaşamlarının üstün başarılarla devam etmesini dileriz. ..haber ayrıntıları..
#

28-12-2014
Elginkan Vakfı Teknoloji Ödülleri EHMB Öğretim üyelerimize .. haberi devamını oku.

Mikrodalga tomografisi alanında yaptıkları çalışmalar ile meme kanserinin erken teşhisi ve görüntülenmesi amacıyla ürettikleri cihaz nedeniyle Elektronik ve Haberleşme Bölüm Başkanımız Prof. Dr. İbrahim Akduman ve EHMB Öğretim Üyemiz Yrd. Doç. Dr. Mehmet Çayören “Elginkan Vakfı Teknoloji Ödülü”ne değer görüldü. İTÜ Haberleri Aralık 28, 2014

#

17-12-2014

Buyuk Sıçrama Elektronik ve Bilişim Sanayimizin Öyküsü - Büyük Sıçrama Belgeseli

İTÜ Tanıtım Etkinliği Yapıldı. Belgesel programında Türk Elektronik ve Bilişim Sanayisine yön vermiş İTÜ Elektrik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü Mezunlarından Lütfi Yenel (Kron Telekom), Faik Erem (Entes Elektronik) ve Ceyhan Saldanlı (Bereket Enerji) konuşmacı konuklar arasındaydılar. Belgesele pek çok İTÜ mezunu, İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Bölümü'nün bugüne gelişinde emeği geçmiş öğretim üyeleri katkıda bulunmuş olup 2015 yılında yayınlanacaktır.
Etkinlik Moderatörü Sinan Orallı ve Belgesel Yönetmeni ise Alper Akman. Etkinlik sırasında konukların konuşmaları ve belgeselden kesitlerle tanıtım yapıldı.


eef-yeni-bina  eef-yeni-bina  eef-yeni-bina  eef-yeni-bina  eef-yeni-bina  eef-yeni-bina  eef-yeni-bina 

 

Büyük Sıçrama Üniversite Etkinlikleri from Büyük Sıçrama on Vimeo.

www.buyuksicrama.com

Büyük Sıçrama: Toplumu bilim, mühendislik, teknoloji, yenilikçilik konularında toplumsal farkındalığı arttırmak, bu doğrultuda bir dönüşüme öncülük yapmak amacı ile düşünülmüş bir projedir.
Belgesel Sponsoru TESİD - Türkiye Elektronik Sanayicileri Derneği'dir.

#


01-12-2014
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Ertuğrul Başar'ın açık bulunan Yardımcı Doçent kadrosuna ataması 01.12.2014 tarihinde yapılmıştır. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz...ayrıntıları oku..
#


24-09-2014
EHMB websitesi yenilenmiştir. Mobil uyumlu önceliği ile site teması yenilenmiş, mevcut içerik yeni siteye aktarılmış ve yeni içerik eklenmiştir.
Eski websitesi bundan sonra güncellenmeyecektir.
#


10-10-2013
İTÜ VLSI Ölçme Laboratuvarı açıldı!

Haziran 2011'den bu yana, İTÜ VLSI ekibi ITU VLSI Duran Leblebici Ölçme Laboratuvarı çalışmalarını sürdürmekte, ve 2013 yazın, yeni laboratuvar kulanıma açılmıştır. Laboratuvar DC - 50GHz aralığında çok doğru ve hassas ölçümler yapabilen donanıma sahiptir. ayrıntılar..

#